По повод Световния ден на водата- 22 март, учениците от II A, II Б и техните учители се срещнаха с Мая Боянова- старши експерт в Регионална лаборатория Монтана към Изпълнителна агенция по околна среда. Тя им разказа за своята професия на химик и лаборант; за кръговрата на водата; защо водата е важна за живота и защо трябва да я пестим и пазим. Учениците наблюдаваха как се измерва температура и pH на водата. Те участваха в интересни опити: замърсиха водата със смлян черен пипер и наблюдаваха ефекта от добавянето на сапун; след това използваха филтърна хартия, за да я пречистят. С любопитство децата видяха различни съдове и обеми- 50 ml вода в чаша, колба, цилиндър и т. нар. „воден ксилофон“.
За всички тази среща беше интересна и полезна!

Световния ден на водата- 22 март