В навечерието на годишнината от гибелта на Васил Левски учениците от нашето училище клас почетоха паметта на Апостола на свободата по един вдъхновяващ и творчески начин.
Ученици от първи ‘а’ клас създадоха и „издадоха“ собствен вестник, посветен на живота, делото и безсмъртния пример на Левски. Чрез рисунки, текстове и любопитни факти първокласниците показаха, че дори най-малките могат да пазят жив спомена за националните ни герои. Първото копие на вестника беше тържествено връчено на директора на училището Лилия Ангелова. След това учениците, заедно с педагогическия съветник Павлина Тонева, раздадоха 100 броя от изданието на учители и ученици от цялото училище, споделяйки своето послание за родолюбие и памет.
Един екземпляр беше предоставен и на представители на Регионална библиотека „Гео Милев“ като знак на уважение към знанието и духовността. С тази инициатива първокласниците доказаха, че делото на Левски продължава да живее в сърцата на новото поколение – чрез памет, творчество и любов към България.

153 години от обесването на Васил Левски