Учениците показаха знания не само за формули и многочлени, а че трябва да са в темпо и динамика, за да се справят на предстоящото външно оценяване.
Благодарим на г-жа Борислава Първанова за организираното състезание, което се състоя в 9 кръга. Учениците от двете паралелки бяха разделени на три отбора – червени, зелени и бели. Оценяваше ги жури в състав: г-жа Диляна Каменова, г-жа Борислава Първанова и г-н Георги Асенов – учители по математика.
Награди получиха не само Зелените победители, а всички гости и колеги, участвали във викторината за публика.

„Ботева математика“ – симбиоза между музика и математика в часовете на VIIа и VIIб класове